Yükleniyor...

Bakım ve Kullanım Önerileri

 • Halılar için düzenli temizlik şarttır. Bu yapılmadığı taktirde tozlar basılarak halının içine yerleşir.
 • Halı temizlenirken çırpılmamalı, dövülmemeli ve mümkünse her gün elektrikli süpürge ile temizlenmelidir.
 • Halı deterjan, sert yüzey temizleyicileri çamaşır suyu, tuz ruhu, sıvı el sabunu, kolonya gibi kimyasallardan uzak tutulmalıdır.
 • Halı üzerine konan sert cisim eşyalar uzun süre aynı yerde bırakılmamalıdır.
 • İpek cinsi ne olursa olsun halı yüzeyine 50 C ve üzerindeki su,çay ve benzeri sıvı ile ütü, çaydanlık

gibi materyaller temas etmemelidir.

 • Halının üzerine dökülen sıvı hemen emici bez, kâğıt havlu veya vakumlu süpürge yardımıyla

halıdan alınmalıdır.

 • Halı üzerinden oluşan lekeler için uzman halı temizleyicisine başvurulmalıdır. Bu Aynı zamanda

halınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

 • Birkaç ay içerisinde açma imkanı olan kullanmadığınız halılar arasına naftalin koymanıza gerek yoktur. Uzun tüylü halıların hav kısmındaki iplikleri kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde hav uçlarında açılmalar ve yatmalar görülebilir.
 • Ağırlık altında kalan halı, çekilerek çıkarılmak istendiğinde overlok ve sut örgüsünün yırtılmamasına dikkat edilmelidir.
 • Taşıma ve taşıma esnasında sut ve sivri cisimlerin halıyı zedelememesine özen gösterilmelidir.
 • Halının yüzeyinde kullanım yoğunluğu çok olan bölgeler ile kullanım yoğunluğu az olan bölgeler arasında farklılıklar olması kaçınılmazdır. Bunu önlemek için belirli aralıklarla halının yönünü değiştirmek gerekir.
 • Böylelikle üretimden kaynaklanan gölgelenmelerde önlenmiş olur.
 • Daha önce alınıp kullanılan halının aynısından tekrar alınıp yan yana serildiğinde iki halı arasındafark olması kaçınılmazdır.
 • Polipropilen ve polyester halıların yapımında kullanılan hammaddenin özelliğinden ötürü, daha kolay ve kısa sürede keçeleşme ve deforme olma görülebilir. Bu cins halılar alınırken kullanım yoğunluğunun az olduğu bölgelerde tercih edilmesi daha uygundur.
 • Halımızda leke çıkarma özelliği bulunmamaktadır. Unutmayınız ki, hiçbir leke çıkarcı lekelenen eşyaya zarar vermeden bütün lekeleri asla çıkaramaz.
 • Halı uzun müddet direk güneş ışığı altında bırakılmamalıdır.
 • Halı kullanılmadığı durumlarda katlı biçimde değil, rulo halinde ve rutubet olmayan bir yerde ve üzerine hiçbir şey koymadan dikey olarak muhafaza edilmelidir.
 • El ya da makina yapımı, halılarda görülebilen Gölgelenme(shading), halı üretiminden kaynaklanan bir hata değildir. Çoğunluk da zemin düzgünsüzlüklerinin gölgelenmeye neden olduğu ve halı tüylerinin farklı yönlere dönmesi sonucunda halı yüzeyine düşen ışığın farklı yansımasıyla ortaya çıkmaktadır.
 • Hav çıkarma ya da tüy dökmne halının kalitesindeki bir eksiklik değil, hammaddenin olağan reaksiyonudur.
 • Süpürme ve temizlik sıklığına bağlı olarak, zamanla azalacaktır.

 

 

Satın almış olduğunuz halılarımız kalitelerine göre sentetik veya yün ipekten, makina ya da elle dokunmuş olabilir. Hepsinin ortak özelliği en gelişmiş makine ya da tezgahlarından en özel iplikler seçilerek dokunmuş olmasıdır.Yeni nesil bu halılarda kullanım esnasında halımızın kalitesinin tüm üstün özelliklerini hissederken, bu üstün kaliteli ipliklerin ve dokuma tekniğinin beraberinde getirdiği temizlik ve bakım kurallarına uymak zorunda kalacaksınız.Hali silme işlemi, kullanıcıya temizlik yönünden fayda sağlamadığı gibi iplik kalitesine büyük zararlar vermektedir. Halımızdan düzenli vakumlu temizliği ihmal etmeyiniz. Oluşmuş lekelere kuru bezle tampon yaptıktan sonra kurumasını bekleyip halıyı uygun leke sökücü sıvı ile müdahale etmeniz önerilir. Günlük yapılacak temizlikte elektrik süpürgesi kullanılmalı ve süpürgenizin fırçasız düz başlığı tercih edilmelidir.Natürel Deri halılarımızın Üretiminde üst düzeyde kaliteli deriler kullanıyoruz ve derileri en iyi şekilde işlemeye özen gösteriyoruz. El işçiliğiyle ürettiğimiz deri halıların kullanımı hassasiyet gerektirmektedir. Silme ve yıkama işlemi yapılmayan bu ürünlerin temizliğinde doğal tüylerin yumuşak fırça ağızlı (perde aparatı) vakum sistemi kullanılmalıdır. Toscana ve dana derisi halılarda hafif kıl dökümü normaldir.Akrilik, yün, viskon, halılarımız ipliklerin doğal özelliklerinden kaynaklı ilk günlerde yoğun hav bırakımı yapılabilir. Zaman içinde süpürme ve yıkama işlemleri hav bırakımını azaltacaktır. Handtuft ve Robotuft dokuma sistemli sipariş halılarımızda tutamayan iplikler bir süre çıkabilir. Süpürme işlemi sonunda bu iplikler çekilmemeli, makasla çıkan uç kesilmemelidir.Halılarımıza cinslerine göre farklı temizl

 

 

 

Garanti Şartları

 1. Garanti süresi malın cinsine göre teslim tarihinden itibaren başlar ve 6 ay ile 2 yıl arasındadır.

2.Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın 15 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde imalâtçı üretici veya ithalatçı firma; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

3.Malın garanti süresi içinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da herhangi bir ad altında hiç bir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

4.Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla; bir yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanmayı sürekli kılması, tamiri için gereken azami sürenin aşılması, -Firmanın servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcı, bayii, acentası, temsilciliği ithalatçısı veya imalatçı - üreticisinden birisinin düzenlediği raporla arızanın tamirin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumunda tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya aynı oranda bedel indirimi talep edilebilir.

5.Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

6.Genel Periyodik bakımının firmamız tarafından yapılmadığı belirlenen ürünler garanti kapsamında değildir.

Test

Form Gönderimi

Tamam